KIRMA & ELEME TESİSLERİ / Bunkerler / Besleme ve Stok Bunkerleri

Besleme ve Stok Bunkerleri 2019-02-04T01:26:30+00:00

Besleme bunkerleri kaya beslemesinde kullanılırlar. Hazne hacimlerine göre besleme kapasiteleri değişebilmektedir. Özellikle Primer kırıcılara malzeme beslemekte kullanılırlar. Bantlı, paletli olarak da türleri mevcuttur. Dişli yada vibratör sistemi ile tahrik edilirler, iki sistem de imalatlarımızda mevcuttur.

Stok bunkerlerinin hacimleri 25 ile 100 m³ arasında değişebilen amacı sadece malzeme bunkerleme olan ve bu malzemenin yer ile temas etmeden yüklenmesini sağlayan bunkerlerdir.

Bu bunkerlerin alt kapak sistemleri ( hidrolik ve mekanik) olarak çalışabilmektedir. Bu sistemler sadece alt kapak sistemini açmaya ve kapamaya yarar.

Besleme bunkeri değişik tip ve özellikler taşımaktadır. (25 – 35 m²) Asıl amacı sürekli gelen malzemeyi kontrol ederek, diğer makinayı düzenli beslemektir. Bu sayede makina beslemesi kontrol altına alınmış olur.

Bu sistem ve tahrik sistemi sayesinde kırıcıların verimleri yükseltilmiştir. Tahrik sistemi bakım gerektirmeyen uzun ömürlü bir sisteme sahiptir. İki adet vibratör ile tahrik edilir, gerekirse ayar yapılmaktadır.